De Capita Mega Mercury is een snowboard dat naar mijn mening echt tot de absolute top in de all-mountaincategorie behoort. Dit is een van die boards die je niet alleen uitdaagt, maar je ook beloont met pure snelheid en precisie. Of je nu diep in de poeder wilt knallen of over harde pistes wilt scheuren, dit board kan het allemaal. Het voelt direct vertrouwd aan, maar heeft zoveel power onder de kap dat je merkt dat het gebouwd is voor rijders die meer eisen.
Wat ik persoonlijk geweldig vind aan de Mega Mercury is hoe veelzijdig hij aanvoelt. Dankzij de hybrid camber krijg je dat stabiele gevoel onder je voeten, maar op het moment dat je een kicker raakt of een sidehit pakt, schiet het board met enorme energie omhoog. Capita gebruikt ook veel hoogwaardige materialen die je normaal alleen bij de meest exclusieve boards ziet: denk aan carbonlagen, een ultralicht kern en een Hyperdrive/Base die belachelijk snel glijdt.
Duurzaamheid is een ander aspect waar ik echt enthousiast over ben. Capita staat bekend om een milieubewuste aanpak en dat zie je terug in dit board met FSC-gecertificeerd hout en productie in hun eigen “Mothership” fabriek. Voor de rijder betekent dat niet alleen top prestaties, maar ook de zekerheid dat je board verantwoord is geproduceerd.
Het enige nadeel dat ik kan bedenken is dat dit niet echt een beginnersboard is. Het vraagt om een rijder met controle die daadwerkelijk gebruik kan maken van de kracht van het board. Maar als je die ervaring hebt, krijg je een Snowboard dat je letterlijk overal kunt inzetten.
Voor mij is de Capita Mega Mercury de perfecte keuze voor snowboarders die zich niet willen beperken tot één discipline. All mountain freeride, Freestyle, pow of piste: dit board doet het allemaal. Een ware krachtpatser die je seizoen naar een hoger niveau tilt.